Słodycze reklamowe – garść ciekawostek na ich temat

Posted on

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Szukając sprawdzonego sposobu na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki i utrwalenie jej pozytywnego wizerunku w oczach klientów, warto zainteresować się reklamowymi słodkościami. To produkty niedrogie, a jednocześnie skuteczne, które dostępne są w wielu różnych rodzajach. Na rynku spotkać można się z czekoladą mleczną, gorzką, deserową czy białką. Posiadać może ona także nadzienie lub być wzbogacona o dodatek orzechów lub owoców. W roli reklamowych słodkości doskonale sprawdzają się zarówno klasyczne tabliczki czekolady, jak i bombonierki czy praliny. Co jeszcze warto wiedzieć na temat takich produktów?Na początek garść statystyk na temat produktu, jakim są czekoladowe słodycze reklamowe. Jak pokazują wyniki raportu „Rynek słodyczy w Polsce”, aktualnie jest on wart około 12,7 mld złotych, z czego aż połowa wartości sprzedaży przypada na segment czekolady. Spożycie tego produktu rośnie każdego roku o około 3%. Wyraźnie da się zaobserwować zmianę podejścia do czekolady. Klienci stają się coraz bardziej świadomi, szukają coraz zdrowszych słodkości, zwracają uwagę na ich skład i są w stanie wydać na nie o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się czekolady gorzkie oraz produkty w polewie z niej przyrządzonej.

Jaka ilość produktu, jakim są czekoladowe słodycze reklamowe jest najbardziej optymalna? Przyjmuje się, że dorosły człowiek przyjmować może nie więcej niż 2-3 kostki dziennie. Najzdrowsze są produkty zawierające co najmniej 70% miazgi kakaowej i możliwie jak najmniejszą ilość cukru. Gorzka czekolada nie tylko poprawia humor, lecz również obniża poziom cholesterolu i wyrównuje ciśnienie krwi. Bez obaw rozsądne jej dawki spożywać mogą osoby będące na diecie.

Czekoladowe słodycze reklamowe największą popularnością cieszą się w listopadzie oraz w grudniu. Sprzedaż tych produktów jest wyższa nawet o 35% w porównaniu z pozostałymi miesiącami roku. Konsumenci bardzo chętnie kupują czekoladę również w okresie Wielkanocy.

Tags: , ,