Cukierki reklamowe na targach

Posted on

Cukierki reklamowe

Cukierki reklamowe

Cukierki stanowią nieodłączny element działań promocyjnych firmy, bez względu na jej wielkość czy branżę, w której działa. Jeżeli przedsiębiorstwo chce zwiększyć swoją rozpoznawalność w oczach potencjalnych klientów, rozważyć powinno ono uczestnictwo w różnego rodzaju wydarzeniach branżowych, do których zalicza się między innymi targi. Sporo firm ma pewien problem, jeżeli chodzi o podatkową kwalifikację wydatków związanych z partycypacją w tego typu eventach. Zastanawia ich, czy jest to reklama i promocja czy może reprezentacja.Cukierki reklamowe stanowią nieodłączny element każdego stanowiska na targach. Trudno zaprzeczyć, że główny cel uczestnictwa w takim wydarzeniu jest inny niż poszerzenie grona klientów i zwiększenie zysków ze sprzedaży. Dzięki możliwości zaprezentowania swoich produktów i usług na takim evencie, firma jest w stanie w kompleksowy sposób zareklamować swoją działalność i przekazać niezbędne informacje na jej temat szerokiemu gronu odbiorców. Wpływ na pozytywne postrzeganie marki mają tu między innymi bezpłatne upominki, jakie otrzymują uczestnicy przy stoisku. Zalicza się do nich między innymi wspomniane cukierki.

Jak pokazują interpretacje wydawane przez organy podatkowe, zakres wydatków za uczestnictwo w targach (chodzi tu między innymi o zakup produktów, jakimi są cukierki reklamowe), akceptowanych przez Urząd Skarbowy za firmowe koszty jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Ponieść należy tu między innymi koszty związane z wynajmem lub wykonaniem stoiska targowego, najmem powierzchni reklamowej czy produkcją wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych – broszur lub ulotek.

cukierki reklamowe to jednak nie jedyne koszty. Doliczyć należy do nich także wydatki związane z przejazdami i noclegami pracowników firmy oraz spotkaniami z uczestnikami eventów. Organy podatkowe w większości przypadków dopuszczają ujmowanie ich w kosztach wydatków. Są one bowiem zdania, że jeżeli firma podczas wydarzenia przekazuje partycypantom informacje na temat prowadzonej przez siebie działalności, poniesione na ten cel wydatki są w bezpośredni sposób powiązane z jej przychodami.

Tags: , ,